Maďarský nízkonákladový dopravca Wizzair od 23. júna začne pravidelne lietať medzi Košicami a Tel Avivom. Linka bude prevádzkovaná 2x týždenne, počas letného letového poriadku vždy v pondelok a piatok, od začiatku zimného letového poriadku to bude vždy v stredu a nedeľu. Linka je už v predaji na stránke dopravcu a ceny jednosmernej letenky začínajú už na úrovni 34,99 EURAuthor:

Maroš MarkoRELATED

 • Wizzair spojí od júna Košice s Tel Avivom

  Wizzair spojí od júna Košice s Tel Avivom

  Maďarský nízkonákladový dopravca Wizzair od 23. júna začne pravidelne lietať medzi Košicami a Tel Avivom. Linka bude prevádzkovaná 2x týždenne, počas letného letového poriadku vždy v pondelok a piatok, od začiatku zimného letového poriadku to bude vždy v stredu a nedeľu. Linka je už v predaji na stránke dopravcu a ceny jednosmernej letenky začínajú už na úrovni 34,99 EUR

  Turkish Airlines to launch Kosice from June 16th

  Turkish Airlines to launch Kosice from June 16th

  Turkish Airlines disclosed details of their new route from Istanbul - Ataturk to Kosice on a press conference today. The new route should start on June 16th with 3 weekly flights operated each tuesday, thursday and friday. Departure from Kosice is set at 10:05 and arrival in Istanbul is scheduled at 13:15.

   

  Kosice is becoming the latest addition to Turkish Airlines network and gains connections to more than 275 routes operated by Turkish out of Istanbul Ataturk airport.

  Turkish Airlines to add Košice to its network

  Turkish Airlines to add Košice to its network

  Turkish airlines have announced plans to add the east-slovak city of Kosice to its network. The airline has disclosed the information as part of the public disclosure for investors, without stating exact time of launch of the route, nor schedule. The route will be launched based on aircraft avaiability, the carrier stated.

   

  Kosice would with this move become the first Slovak city to have a scheduled connection to Istanbul and the only one in the network of Turkish Airlines. While the director of Bratislava airport Ivan Trhlik stated, that flights from Bratislava are under negotiation, it is understood that traffic rights are an issue. Turkish Airlines are the carrier designated from Turkey and with the addition of Kosice to its network they will apparently keep their designation, blocking other carriers from operating to Bratislava, which would compete to Turkish flights ex Vienna.

   

   

 • Wizzair to axe Košice to Milan route

  Wizzair to axe Košice to Milan route

  Santa is not bringing good news to Košice airport and passangers on flights from Košice to Milan. The route will be cancelled by the carrier over low demand. The route to Bergamo will be axed almost immediately - just above the mandatory 14 days advance notice, with last flight departing on January 11th. The passangers which are booked on flights after this date have been notified by e-mail and will receive a full refund for their tickets.

  Wizzair začne lietať z Bratislavy

  Wizzair začne lietať z Bratislavy

  Bratislavské letisko čoskoro získa ďalšieho dopravcu. Ako sme už písali v našej predchádzajúcej analýze, do Bratislavy by mal začať lietať maďarský Wizzair, ktorý je podľa našich informácií tesne pred ohlásením letov do dvoch destinácií z Bratislavy. Tie by mali byť prevádzkované od začiatku budúcoročného letného letového poriadku. Bratislava sa tak stane tretím slovenským letiskom na ktorom budeme pravidelne stretávať Airbusy tohto dopravcu.

   

  Wizzerá to zaujímavo

  Wizzerá to zaujímavo

  K relatívne neštandardnému kroku sa počas minulého týždňa odhodlal riaditeľ bratislavského letiska Ivan Trhlík a ešte pred oficiálnym ohlásením oznámil hneď viacero nových liniek. Neštandardný je tento krok aj vzhľadom na to, že už v Bratislave máme (negatívne) skúsenosti s ohlasovaním nových liniek, pričom niektoré z nich boli ohlásené aj oficiálne a nakoniec nikdy nelietali. Nová linka Pobedy do Moskvy je však jediná u ktorej zašiel do detailov a tak nám v tomto prípade ostáva počkať už len na detaily ako ceny leteniek či presný letový poriadok.

  Čo však ostatné linky? Skopje, Sofia či Tbilisi nie sú určite na popredných miestach čo sa týka záujmu zo strany slovenských cestujúcich. 2 lety do Izraelu, Exotické destinácie? Aké majú tieto linky šance na úspech a kto ich vlastne bude lietať?

   

 • No comments found
Please login to comment
Powered by Komento