Bratislavské letisko využilo tento rok už vyše 500 tisíc cestujúcich

Letisko Bratislava sa po úspešnom prvom kvartáli môže pochváliť dobrými výsledkami aj za apríl. Kým rast počas prvých troch mesiacov dosahoval úctyhodných 19%, v apríli sa vďaka viacerým novým linkám počet cestujúcich zvýšil o 27%. 

Celkový počet cestujúcich za apríl dosiahol hodnoty 152 721 a výrazne tak prevýšil minuloročný apríl, kedy bránami letiska prešlo len 120 323 cestujúcich. Aprílový výsledok je historicky druhým najlepším v histórii letiska a v porovnaní napr. s výsledkom z roku 2014, kedy letisko využilo len niečo vyše 83 tisíc cestujúcich, sa jedná o masívny nárast. Celkový počet cestujúcich za tento kalendárny rok zároveň presiahol pol milióna a zastavil sa na úrovni 506 435 cestujúcich. Oproti minulému roku tak počet cestujúcich vrástol o 21%.

Výborne sa vyvíjala aj preprava nákladu, ktorá stúpla v apríli o 35%, čo neprekvapuje vzhľadom na denné návštevy nákladných Antonovov 12 spoločnosti Ukraine Air Alliance či časté lety Iljušinov 76 spoločnosti Silk Way. Celkovo sa na bratislavskom letisku sa v apríli uskutočnilo 2 453 letov, čo predstavuje rovnako úctyhodný nárast o 34%.

Vzhľadom na súčasné vyníkajúce výsledky a očakávaný nárast počtu cestujúcich počas najbližších mesiacov, môžeme odhadovať že letisko tento rok skončí s historicky najlepším výsledkom a prekoná aj čísla z roku 2008, kedy dosiahlo zatiaľ rekordný výsledok 2,21 mil. cestujúcich. Náš aktuálny odhad na rok 2018 je 2,25 mil. cestujúcich, pričom v prípade vydarenej letnej chartrovej sezóny sa letisko môže výrazne priblížiť až k úrovni 2,3 mil. cestujúcich.

Medzimesačné porovnanie

 

Počet cestujúcich ročne

  • Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý
Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť