Georgian Airways zredukujú lety do Bratislavy

Bratislavskému letisku sa počas posledných mesiacov darí vďaka mnohým novým linkám výrazne rásť. Nie všetkým linkám sa však darí rovnako a jednou z menej úspešných je spojenie Bratislavy s gruzínskym Tbilisi. Dopravca totiž od 12. júna redukuje počet letov do Bratislavy z dvoch na jeden týždenne.

Od 12. júna tak dopravca ruší sobotňajšiu rotáciu a v prevádzke ostane len let v utorok. Výrazne sa tak zredukujú možnosti cestovať letmi dopravcu do Bratislavy a bude priam nevyhnutné kombinovať let z/do Bratislavy s iným letom dopravcu smerujúcim do Viedne. 

Podľa informácii od cestujúcich, ktorí nové spojenie využili, sa vyťaženosť letov do Bratislavy zatiaľ pohybovala na úrovni cca 30-40 cestujúcich, čo je v 97 miestnom Embraeri 190 veľmi málo. Gruzínsky dopravca však podľa našich informácii nemá výrazne vyššiu obsadenosť ani na letoch z Viedne, na ktorých býva približne 50-60 cestujúcich. Podobne ako ďalší dopravci z bývalých post-sovietskych krajín, ani Georgian Airways neinvestuje takmer žiadne financie do propagácie svojich letov, čo sa samozrejme prejavuje v ich obsadenosti.

Od začiatku zimného letového poriadku dopravca naďalej predáva na svojich stránkach 2 lety týždenne medzi Bratislavou a Tbilisi, pričom zmení letové dni na pondelok a sobotu.

 

Komentáre ( 1 )

  • Keby niekoho zaujimalo ako sa dari Georgian airways v BTS tak:
    Sobota 12.5 BTS-TBS 26pax z toho polovica slovensky dôchodcovia cestujuci s CK Svet na poznavčku do Gruzinka
    Pondelok 14.5 TBS-BTS 30pax z toho asi polovica čechov

    Obsadenosť velmi slaba ale ani som nečakal že bude lepšia po tom čo Georgian airways stale menili najpr odletove dni a potom aj čas Ja som kupoval letenky koncom janura Mal som letieť v piatok večer do TBS a utorok večer spôť Po mesiaci prišiel mail že let do TBS presuvaju z piatka večer na sobotu rano že či suhlasim alebo chcem vratit peniaze Tak som suhlasil so zmenou i ked to znamenalo že nestiham sobotu rano let do Batumi ...Za 33e prebookujem let do Batumi z rana na večer.... za dalši cca tyzden prichadza dalši mail že let TBS-BTS presuvaju z utorka na pondelok večer OK aj stym suhlasim cca mesiac pred odletom dalši mail že presuvaju odlet do BTS z pondelka večera na rano To už začinam peniť ale aj tak suhlasim so zmenou a oproti povodnemu planu isť z Batumi do Tbilisi autobusom dokupujem letenku Batumi-TBS aby som mal na Batumi aspon 24 hodin ....no na druhy den pride dalši mail že georgian airwaya ruši oba moje zakupene lety do a z Batumi ....peniaze mi budu vratene do 6 až 8 tyzdnov v ...... Tak sa ani nečudujem že väčšina cestujucich svoje lety zrušila Ja tiež keby nebolo hlavnym cielom tejto cesty preletieť sa s Georgian airways a podporit novu spoločnost na BTS tak letenku stornujem

    0 Like Short URL:
Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť