ČSA rušia lety do Bratislavy, vrátane vnútroštátneho spojenia do Košíc

Zlý vianočný darček si pre cestujúcich pripravili České aerolínie. Po tom čo nad nimi prevzal kontrolu český Smartwings, prechádzajú viacerými zmenami a v rámci nich optimalizujú aj sieť svojich liniek. Tej padla za obeť aj vôbec prvá linka ČSA z Prahy do Bratislavy.

 

Tá svoju prevádzku skončí už 11. januára a s ňou príde Slovensko aj o jedinú vnútroštátnu linku medzi Bratislavou a Košicami. Vyplýva to z rezervačného systému dopravcu, kde už lety nie sú po tomto termíne v predaji.

Dôvod dopravca oficiálne neuviedol, no do úvahy prichádzajú len dva - nedostatok lietadiel, nakoľko České aerolínie postupne vyraďujú lietadlá ATR z flotily alebo hospodárske výsledky linky. Tie si však bývalé vedenie dopravcu pochvalovalo, pričom pozitívne hodnotilo práve výsledky na linke medzi Bratislavou a Košicami, o ktorú bol značný záujem napriek extrémne vysokým cenám leteniek. Obeťou rušenia sú pritom aj iné linky, vrátane letov z Ostravy. Naopak, linka medzi Prahou a Košicami zatiaľ ostáva v prevádzke.

Za zmenami v ČSA je primárne hlavný akcionár, spoločnosť Smartwings, ktorá po prevzatí kontroly nad ČSA pristúpila k viacerým ráznym krokom, mimo iného ČSA z flotily vyradia všetky Airbusy a nahradia ich Boeingmi 737, čím zjednotia flotilu so Smartwings. Dopravca si od tohto kroku sľubuje značnú úsporu pri údržbe, prevádzke alebo napr. aj pri výcviku personálu.

 

  • Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý
Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť