Slovenský ACMI špecialista AirExplore skúša šťastie v segmente pravidelných liniek a od 19. júla začne lietať medzi Bratislavou a chorvátskym Splitom.

Línka bude prevádzkovaná dva krát týždenne vždy v stredu a nedeľu, letové časy sú počas oboch dní plánované na skoré poobedie. Ceny leteniek začínajú na úrovni 69 EUR jednosmerne, v cene je zahrnutá jedna príručná batožina do 8kg a jedna podaná batožina do 25kg. Letenky za túto cenu nie sú flexibilné a nie je možné na nich po zakúpení vykonať žiadnu zmenu a dopravca neponúka ani možnosť refundácie. V prípade že chcete ostať flexibilný, výjde vás cena letenky na 99 EUR jednosmerne. 

Linka prichádza s postupným otváraním hraníc v rámci Európskej únie a dopravca chce osloviť cestujúcich túžiacich po dovolenke pri mori. Prvý pokus AirExplore na poli pravidelných liniek však môže dopadnúť horšie ako dopravca očakával. Lety sú spúšťané do predaja menej ako týždeň od prvého letu a je teda ťažké očakávať že sa dopravcovi podarí zaplniť 186 miestny Boeing 737-800. Situáciu mu pritom bude komplikovať aj prebytok ponuky letov do mnohých dovolenkových destinácii, ktoré ponúka Ryanair a Wizzair z Viedne. U oboch dopravcov je aj v súčasnosti možné zakúpiť letenky pod 20 EUR jednosmerne do mnohých destinácii (samozrejme bez podanej batožiny). Nie úplne šťastne boli zároveň zvolené letové dni - omnoho vhodnejšia by bola kombinácia piatok - pondelok alebo sobota - utorok.

Aj vzhľadom na pokročilý termín predpokladáme, že linka osloví len úzku skupinu cestujúcich, ktorí ešte svoju dovolenku v Chorvátsku nemali naplánovanú a rozhodnú sa impulzívne vycestovať na poslednú chvíľku. Či je s touto cieľovou skupinou možné zaplniť Boeing 737-800 je otázne, veríme že dopravca má nakontrahované aspoň kontingenty od cestovných kancelárii a touto cestou predáva len zvyšnú kapacitu v lietadle. 

AirExplore podľa našich informácii zvažoval lety aj do ďalších destinácií, no minimálne nateraz od týchto plánov ustúpil.

 Author:

Maroš Marko  • Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý
Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť
Powered by Komento