Keď sa rozhodujeme o tom, kam fotiť lietadlá na dlhšie ako pár hodín, nemenej dôležitý je aj výber správneho ročného obdobia. V letných mesiacoch sa dobre fotí väčšinou iba v ranných a podvečerných hodinách lebo počas horúcich dní, najmä okolo poludnia a popoludní, nám dobré výsledky takmer vždy pokazí vlnenie vzduchu (tzv. heathaze).

Čítať ďalej

U každého spottera skôr či neskôr nastane čas, kedy viac menej vyčerpá možnosti nafotiť zaujímavé lietadlá na letiskách v jeho okolí. Riešením je cestovať na vzdialenejšie letiská a rozšíriť svoj spotterský horizont. Tak to bolo aj v mojom prípade, keď som posupne chodil fotiť na čoraz vzdialenejšie európske letiská. Ale či už to je Amsterdam, Londýn, Frankfurt – postupne aj tu vyčerpáte ich možnosti a budete donútený ísť ešte ďalej. Mňa to v tomto prípade zavialo naozaj ďaleko – až do Argentíny.

Čítať ďalej

Priznám sa, Moldavsko nikdy nebolo na zozname krajín, ktoré by som chcel nejako cielene navštíviť. A o tom, že nie som sám svedčia aj štatistiky, ktoré zaradili Moldavsko na posledné miesto v Európe čo sa týka počtu turistov - za rok ich do Moldavska zavíta len cca 11 000. A pritom, Moldavsko má čo ponúknuť nielen spotterom...

Čítať ďalej

Už dlhší čas som uvažoval o návšteve západnej časti USA, konkrétne Los Angeles a Las Vegas. Podarilo  sa mi kúpiť spiatočnú letenku na trase VIE-LHR-LAX / LAS-LHR-VIE za veľmi výhodnú cenu cez BA/AA a rodinný výlet so spottingom bol na svete .

 

Čítať ďalej

Vzhľadom na situáciu v Európe a všetkým hrozbám o údajnej nebezpečnosti európskych dovolenkových destinácii som hľadal miesto, kam sa vybrať s rodinou na letnú dovolenku 2016. Samozrejme som ju plánoval aj s ohľadom na svoj koníček – fotenie lietadiel.

Čítať ďalej

Paríž, Mníchov, Frankfurt či Amsterdam. To sú u našich spotterov často skloňované odpovede na otázku kam sa chystajú vyraziť za lietadlami. V súčasnosti sú to naozaj dostupné destinácie, ktoré viete relatívne rýchlo a komfortne navštíviť aj autom. Ponúkajú naozaj zaujímavú premávku a pre našinca sú určite atraktívne. Omnoho zriedkavejšie počuť odpoveď, že niekto plánuje návštevu nejakého letiska na východ od Bratislavy. Dostupnosť autom je omnoho horšia, do niektorých destinácii treba víza a niekde to so spottingom nie je tak jednoduché. Našťastie, podstatne lepšie možnosti vydať sa aj do exotických destinácii na Balkáne či na Ukrajinu nám prinášajú nové linky Wizzairu. Jednou z nich je od decembra aj linka do Kyjeva. A napriek situácii u našich východných susedov si tu spotter príde na svoje.

Čítať ďalej

Každý človek ma svoje sny, niektoré sa splnia skôr, niektoré neskôr a niektoré ostanú snom navždy. Mne sa jeden z mojich snov podarilo splniť práve v roku 2017. Veľmi dlho som túžil navštíviť bájnu a ďalekú Aljašku. Keď som hľadal letenky, vždy boli neuveriteľne drahé, až raz na jeseň 2016 to prišlo.

Čítať ďalej

Letisko Madrid Barajas každoročne usporadúva pre fanúšikov letectva a spotterov tzv. spotting day. Koná sa vždy len 1 raz do roka . Tento rok  6.5.2016 sa konal už VII. ročník spotting day .

Čítať ďalej

 

 

Najnovšie fotky

Očakávame

No events

Najnovšie komentáre

Pure black Bobo head, appears to hair extensions online be very soft and beautiful hair. Thin sparse...
Hosť - Cuthbert
It contains very important data and i use it as my personal use. Your posts are useful for me and th...
Thank you very much for sharing this very useful information, I am very happy to have found this inf...
Hosť - diherbal
Additionally, I have shared your site in my social networks obat herbal cancer kelenjar getah bening...
Hosť - diherbal
You controlled to hit the nail upon the highest and defined out the entire thing without having side...
Hosť - diherbal
Your website provided us with helpful info to work on. You've performed an impressive activity and o...
Hosť - diherbal
I believe that is among the such a lot vital info for me. And i'm happy studying your article. obat ...
Hosť - diherbal
I like the helpful information you provide on your articles. obat herbal ginjal bocor

I will bo...