Tento týždeň bol pre Bratislavských spotterov neobvykle zaujímavý.

V pondelok nás najprv navštívila AN-12 Aerovis, bohužiaľ neskoro večer takže bola zaujímavá asi len pre spotterov ktorý majú prístup priamo na plochu. JET2 absolvoval v pondelok ďalšiu návštevu hneď s dvomi  Boeingmi 737 a pridal sa aj F100 M Jet Aviation. V utorok sa v Bratislave ukázal na linke LOT-u Embraer 145 a tiež West Air Europe s BAe ATP.

V stredu priletel na údržbu F100 Austrian Airlines a  do Bratislavy divertoval CRJ Adria Airways (dráhu 16 vo Viedni blokoval Airbus Iran Air). Rovnako v stredu priletel aj Dornier 328JET Sun Air of Scandinavia.

Spotterské hody vyvrcholili dnes (Piatok 15.10.) kedy sa do zoznamu visitors zapísal aj IL-96-400 Polet, ktorý doobeda pristál na dráhu 22. Tento by sa mal v Bratislave objavovať pravidelne každý piatok, avšak ako to už pri nákladných letoch býva, tak to treba brať s určitou rezervou a určitú „nepravidelnosť“ treba očakávať. Ďalším zaujímavým visitorom dnes doobeda boli A319 Repubblica Italiana a AN24

Dnes zároveň letisko Bratislava mohlo privítať nového dopravcu – je ním Onur Air ktorý začal sieť pravidelných charterových letov do Antalye. V Bratislave sa bude objavovať každý piatok s Airbusom A321.

Okrem toho nás ešte potešil Europe Airpost s B737 ktorý sa v BTS tento týždeň ukázal hneď dva krát.

Ostáva si želať aby sme mali každý týždeň takto zaujímavý.