Evening landing_1

Kým v lete 2010 bola prevádzka na letisku v Bratislave absolútne monotónna, tak tento rok s najväčšou pravdepodobnosťou bude podstatne pestrejšia. Aspoň na základe predbežných informácii to vyzerá tak, že okrem lietadiel Travel Service uvidíme v Bratislave aj lety iných spoločností.

 

Keďže už boli zverejnené informácie o tom že CCA Slovensko končí a ich Boeing 737-300 registrácie OM-CCA prevezme Danube Wings, tak to môžeme zverejniť aj my (bohužiaľ ja som viazaný určitou formou mlčanlivosti, takže preto info až teraz). Boeing Danube Wings bude prevádzkovať hlavne charterové lety a po konci letnej sezóny je plánované s ním prevádzkovať aj pravidelné linky.

Už od zajtra by sa v Bratislave mal opätovne každý piatok ukazovať Airbus 321 tureckej spoločnosti Onur Air. Zatiaľ je sieť ich letov naplánovaná do konca mája, či bude predĺžená aj na leto zatiaľ nevieme potvrdiť. Od konca mája by však mala začať šnúru iná turecká spoločnosť - Sky Airlines s Boeingom 737-400, no možno sa ukážu aj iné typy.

Do Tuniska sa dovolenkári budú voziť hneď dvoma spoločnosťami - už klasický Tunis Air s Airbusom 319 a tiež Nouvelair s Airbusom 320. Lety do Bulharska bude prevádzkovať s MD-82 Bulgarian Air Charter od polovice júna, čo ma ako fanúšika lietadiel McDonnell Douglas teší asi najviac.

Najviac nejasná je zatiaľ situácia ohľadne charterových letov do Egypta. Nestabilná situácia v tejto krajine zatiaľ dovolenkárov odstrašuje a tak je možné, že pre nízky záujem budú tieto lety obmedzené alebo úplne zrušené. Pokiaľ by sa však uskutočnili, tak by sa na nich mali ukazovať aj Airbusy 320 Nesma Airlines a Koral Blue.

Presné dni a časy letov sa ešte priebežne budú meniť, takže ich upresníme akonáhle letový poriadok nadobudne trošku presnejšiu podobu.