ATR72 Confort Airlines OM-VRC_1

15.4.2011 skoro ráno sa preletom cez španielsku Geronu predčasne skončil prenájom jedného z lietadiel ATR-72 spoločnosti Danube Wings, imatrikulačnej značky OM-VRC. Lietadlo odletelo na 6-mesačný prenájom do Rovníkovej Guiney len 1.3.2011 a už po 6 týždňoch sa vrátilo naspäť. Dôvodom je pravdepodobne neplatenie zo strany nájomcu.

Pokračuje tak neslávna séria nevydarených prenájmov voľných kapacít slovenských dopravcov do zahraničia, keď sa na neserióznosti partnerov už v minulosti popálila hlavne Air Slovakia (prenájom pre Bellview Airlines do Nigérie a Albanian Airlines). Napriek snahe slovenskej spoločnosti sa aj tento prenájom skončil neúspešne.

doplnené 17.4.2011: Podľa neoficiálnych a zatiaľ nepotvrdených informácií je pravdepodobné, že sa pôvodne plánovaný a ohlásený prenájom lietadla Boeing 737-300 OM-VRD, ktoré bolo už pred niekoľkými týždňami natreté v írskom Shannone do farieb Danube Wings, nakoniec neuskutoční. Pôvodne zamýšľané charterové lety zo Slovenska do dovolenkových destinácií má stále zazmluvnené iná spoločnosť a zrejme ani náhradné riešenie v podobe pôsobenia lietadla v severnom Taliansku sa neuskutoční, tu už pomerne úspešne pôsobí Air Explore. Zdôrazňujeme však, že ide o zatiaľ neoverenú informáciu.