Dnes, 1.6.2011, zahájil UT Air inauguračným letom novú pravidelnú linku z Moskvy. Presne o 12:30 pristál Canadair CRJ-200 registrácie VQ-BGX prvýkrát na bratislavskom letisku. Na palube bolo okrem 15-člennej delegácie spoločnosti UT Air a zástupcov letiska Vnukovo aj prvých 10 platiacich cestujúcich.

 

 

Po privítaní lietadla slavobránou nasledovalo zvítanie so zástupcami spoločnosti UT Air a letiska Vnukovo, potom sme mali možnosť obhliadnuť si Canadair CRJ-200, ktorý bude na novej linke využívaný. Lietadlo pred dodaním UT Air-u využívala nemecká Lufthansa CityLine. Interiér je v konfigurácii pre 50 cestujúcich, pričom podľa potreby je možné deliť kapacitu medzi Business a Economy triedou (moving curtain). Servis na palube je podstatne lepší ako je to v dnešnej dobe zvykom a cestujúci okrem teplého jedla môžu zdarma konzumovať okrem nealkoholických nápojov aj tie alkoholické.

CRJ200 UT Air VQ-BGX_1

Na samotnej tlačovej konferencii zástupcovia spoločnosti UT Air prezentovali svoju spoločnosť a zároveň novú pravidelnú linku. Vzhľadom na rozsiahlu sieť liniek UT Air-u z Vnukova majú slovenskí cestujúci možnosť letieť nielen do Moskvy, ale aj do ďalších destinácii v Rusku. Podľa vyjadrení UT Air-u očakávajú, že aj vďaka tranzitu linka bude úspešná a dosiahne priemernú obsadenosť 30-35 cestujúcich na let. Určite k tomu pomôže aj cena 179 EUR za najlacnejšiu spiatočnú letenku do Moskvy.

Počty rezervácii na túto linku sú podľa vyjadrení UT Air-u podľa očakávaní, záujem o linku je v súčasnosti hlavne zo strany ruských cestujúcich, pričom rezervácií zo Slovenska je menej. Veríme preto, že UT Air čoskoro spustí patričnú marketingovú kampaň, ktorá linku spropaguje aj na Slovensku.