V pondelok 12.9.2011 by sa mal uskutočniť let na pravidelnej linke Jerevan-Bratislava-Jerevan spoločnosti Armavia pod číslom letu U8 131/2. To už samo o sebe je významná udalosť, nakoľko s výnimkou slávnostného otváracieho letu dňa 17.januára sa arménskemu dopravcovi nepodarilo na tejto „pravidelnej“ linke letieť ani raz a linka bola oficiálne úplne zrušená. Napriek tomu spoločnosť teraz oznámila, že let dňa 12.septembra by sa mal uskutočniť, a to dokonca typom Boeing 737-500, čiže by malo ísť o lietadlo registrácie EK-73771, ktoré len nedávno Armavia prevzala po ČSA a preletela z Prahy do Jerevanu. Podľa informácií Slovakian Airlines by toto lietadlo v blízkej budúcnosti malo byť prvým členom ich budúcej flotily.

Aký je účel tohto jednorazového počinu nám nie je známe, každopádne lietadlo je plánované v Bratislave v časoch 23:30 – 00:30 miestneho času. Upozorňujeme, že ide o informáciu od samotného dopravcu, vzhľadom na doterajšie konanie je možné všetko, aj že sa let nakoniec neuskutoční.

UPDATE 9.9.2011: Po dnešnej zmene sa mi už zmysel celej akcie odhaľuje, došlo totiž k zmene odletu, namiesto návratu späť do Jerevanu zostane lietadlo v BTS do utorka rána, kedy by malo odletieť do britského Norwichu, pravdepodobne na prestriekanie do farieb Slovakian Airlines. Takto to už dáva nejaký zmysel...