Bratislavskému letisku sa v posledných týždňoch darí získavať nových dopravcov - po príchode FlyDubai bol ohlásený príchod aj FlyNiki na linky do Bruselu a na Mallorku, o ktorých sme informovali ako prvý portál. O tom, že budú čoskoro ohlásené ďalšie linky sa netají ani samotný riaditeľ letiska, samozrejme detaily zatiaľ známe nie sú. Pár detailov teda prezradíme my.

 

Podľa našich informácií ďalšou ohlásenou destináciou bude letisko Konrada Adenauera v Kolíne. Na linke Bratislava - Kolín by mala lietať dcérska spoločnosť Lufthansy - Germanwings, respektíve Eurowings. Bratislava by tak získala napojenie na hub Eurowingsu, z ktorého v druhej polovici budúceho roku začne Eurowings prevádzkovať s flotilou siedmich Airbusov A330 aj diaľkové lety.

Na linku z Bratislavy by podľa predbežných informácií mal byť zo začiatku nasadzovaný Canadair CRJ-900 Eurowingsu. Tento typ však z flotily Eurowings bude vyradený, je teda vysoko pravdepodobné že neskôr na linku začnú byť nasadzované väčšie Airbusy 319.

Samozrejme, tieto informácie sú zatiaľ neoficiálne a nepotvrdené, takže treba počkať na oficiálne ohlásenie, ktoré však je udajne už na spadnutie.