Na stránku môžu nahrávať fotky len registrovaný užívatelia. Ak chcete nahrať svoju fotku, v prvom rade sa teda buď registrujte, alebo sa prihláste na stránku prostredníctvom profilu niektorej z podporovaných sociálnych sietí.Prístup na upload následne nájdete v hornom menu alebo vo fotogalérii cez panel užívateľa.

 

Predtým než začnete nahrávať Vaše fotografie, prečítajte si dole uvedené pravidlá a žiadame Vás o ich dodržiavanie:

 

- Sme portál o lietadlách a o letectve. Vo fotogalérií máme limitovaný priestor a preto budú akceptované len fotky zobrazujúce lietadlá. Nemáme záujem o fotky napr. cateringu, letušiek, terminálov a podobných vecí. Tieto budú zverejnené len pokiaľ sú súčasťou článku, trip reportu alebo informácii o letisku. 

 

- Prioritne máme záujem o civilné dopravné a nákladné lietadlá ako aj o vojenské lietadlá. Naopak, nemáme záujem o napr. general aviation, takže vetrone a alebo malé Cessny či Pipre nám prosím nezasielajte. Minimálna veľkosť lietadla ktoré akceptujeme je Metro IV, L-410, u prúdových je to ERJ-135/CRJ.

 

- Fotky by mali byť jasné, ostré a dobre nasvietené. Vieme že nie každý má foto výbavu za tisíce EUR a takisto vieme že nie vždy je možné fotiť za ideálneho počasia. Napriek tomu však fotky ktoré nebudú spĺňať naše kritériá nebudú akceptované, eventuálne môžu byť zverejnené len dočasne.

 

- „Umelecké“ fotky napr. pri západe slnka, proti svetlu môžete uploadovať do sekcie zaujímavosti, avšak budeme k nim patrične kritický nakoľko sa nejedná o náš primárny záujem.

 

- Pred uploadom si prosím pozrite koľko fotiek daného lietadla/typu/spoločnosti sa už vo fotogalérii nachádza. Nepotrebujeme mať v databáze 100 rovnakých fotiek Ryanairu. 

 

- Pri každej fotografii je nutné vyplniť leteckú spoločnosť, typ, registráciu a letisko kde bola fotka urobená. Pokiaľ sa spoločnosť, typ alebo letisko nenachádza v zozname, tak ich treba zvoliť zo zoznamu Not listed / Unknown. Admin následne spoločnosť doplní a urobí patričnú úpravu aj pri nahranej fotke.

 

Parametre fotografií:

 

-  Fotky sa na stránke zobrazujú v rozlíšení max 1240x826 pixelov, odporúčam preto uploadovať fotky už v tomto rozlíšení

- Povolený je len pomer strán 3:2

-  Maximálna veľkosť súboru sú 2 MB, nakoľko priestor na disku je v súčasnosti limitovaný je vhodné pred nahratím fotku zmenšiť

-  Podporovaný je len formát JPG

 

Zverejňenie fotografií

 

Nahrané fotografie musia prejsť schvalovacím procesom. V prípade že nebudú zodpovedať hore uvedeným kritériám, budú zamietnuté. V tomto prípade Vám admin pošle správu s dôvodom pre ktorý bola fotografia zamietnutá. Schvaľovanie prebieha poväčšinou v priebehu pár hodín, avšak admin si vyhradzuje právo zverejniť fotografiu v neskoršom termíne. 

 

 Author:

Maroš Marko  • Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý
Ak chcete komentovať, musíte sa prihlásiť
Powered by Komento