Armavia A319 EK-32011_1

Dnes krátko po 19:00 pristál v Bratislave za hustej hmly Airbus 319 spoločnosti Armavia ktorá dnešným dňom zahájila pravidelné lety na trase Bratislava - Jerevan.

Dnešný let bol len VIP let so zástupcami spoločnosti Armavia a arménskymi novinármi. Prvý komerčný let ktorý ukáže aký je reálny záujem o linku sa uskutoční v pondelok 24.1.

 

 

Krátko po pristátí sa na palube lietadla uskutočnil za účasti riaditeľa letiska Bratislava pána Maroša Jančulu a riaditeľa spoločnosti Armavia pána Norayra Belluyana slávnostný príhovor a prípitok.

 

Po krátkej prehliadke lietadla sa následne konala tlačová konferencia, sprevádzaná krátkou ukážkou Arménskej kultúry v podobe tanečného súboru za hudobného doprovodu pravej arménskej kapely

 

Sedadlá v economy class

Sedadlá v Business class

 

Predstavenie arménskej kapely a tanečnej skupiny bolo určite dosť veľkým zážitkom aj pre cestujúcich Ryanairu ktorí čakali na odlet linky

Podľa vyjadrení pána Belluyana Armavia vidí značný potenciál pre linku z Bratislavy do Jerevanu a plánuje na ňu štandardne nasadzovať Airbus A319, v prípade väčšieho záujmu dokonca A320. Podľa potreby by sa mal na linke ukázať aj novučičký Sukhoj Superjet. Pôvodne avizovaný Canadair Regionaljet by sa na linke nemal nasadzovať.

Pán Belluyan zároveň vyvrátil informácie že by sa Armavia rozhodovala medzi letmi do Viedne a Bratislavy. Napriek tomu však je značný záujem získať aj časť klientely ktorá v súčasnosti lieta z Viedne s Austrian Airlines. Trošku rozpačite však vyznelo vyjadrenie pána Belluyana ktorý očakáva že časť cestujúcich bude v Bratislave tranzitovať na lety do západnej európy. Pýtame sa - s kým a kedy - veď linka pristáva v Bratislave štandardne v neskorých večerných hodinách, kedy sa už o prípojoch nedá hovoriť.

Novej linke prajeme v každom prípade čo najväčší komerčný úspech a veríme že Armavia je prvou z rady noviniek v roku 2011.