Letisko M.R. Štefánika vybavilo v júni na prílete a odlete 174 812 cestujúcich, čo oproti júnu 2010 znamená pokles o 2% respektíve o 4182 cestujúcich menej. Letisku sa tak napriek novým linkám UT Airu a ČSA naďalej nepodarilo zastaviť pokles počtu cestujúcich.

K poklesu počtu cestujúcich došlo na pravidelných medzinárodných ako aj vnútroštátnych letoch, pritom pokles na vnútroštátnych letoch predstavoval až 18% oproti minulému roku. Celkový medziročný pokles počtu cestujúcich na pravidelných linkách bol o 9%, teda o niečo vyše 11 000 cestujúcich menej.

K nárastu počtu cestujúcich prišlo v nepravidelnej preprave ktorá vzrástla oproti minulému roku o 9%. Celkovo tak za prvých 6 mesiacov tohto roku klesol počet vybavených cestujúcich o 5%, počet pohybov klesol o 8%.

Pozitívne sa vyvíja preprava nákladu a pošty, kde letisko oproti júnu minulého roku zaznamenalo nárast o 2% (cargo) resp. o 25% (pošta). K tomuto trendu by mali v druhom polroku pozitívne prispieť aj nové lety Swift Airu či TNT.

V druhom polroku letisko očakáva pozitívny vývoj vďaka linkám UT Airu a ČSA a zároveň rokuje s viacerými dopravcami o nových linkách, mimo iného aj do veľkých európskych hubov.