Ako sme už avizovali, od dnešného dňa 1.8.2011 sú všetky lety spoločnosti CCAS oficiálne prevádzkované pod obchodným menom SAM Air. K zmene obchodného mena spoločnosti na Sayegh Aviation Europe, s.r.o. došlo už pred mesiacom, avšak nové meno sa v prevádzke spoločnosti začalo používať až dnes. Zmena nastala už aj v obchodnom registri.

Pridelené kódy spoločnosti – ICAO kód CCS ako aj IATA kód 9C (ktorý však spoločnosť využíva minimálne) – zostávajú v platnosti. Nakoľko SAM Air neprevádzkuje zatiaľ žiadne vlastné lietadlo, na svojich charterových letoch využíva jednak B.737-300 spoločnosti AirExplore (OM-BEX), ako aj oba Boeingy českej spoločnosti Czech Charter Airlines (B.737-300 OK-CCA a B.737-400 OK-CCB). Začiatkom letnej sezóny si na jednotlivé charterové lety prenajala aj lietadlá Tunisairu, Corendon Airlines, Dubrovnik Airline či Small Planet Airlines. Charterové lety do Antalye sú z obchodných dôvodov lietané pod kódom spoločnosti AirExplore. Spoločnosť má však vo svojom registri stále vedené lietadlo B.737-500 OM-CCB, ktoré najmä na českom charterovom trhu pôsobilo v minulom roku.

UPDATE 8.8.2011 - Aj keď sa už zdalo, že SAM Air (donedávna Central Charter Airlines Slovakia) dolieta celú letnú sezónu 2011 výhradne s cudzími lietadlami, predsa len sa ešte môžeme dočkať prekvapenia. V utorok 2.8.2011 pristál na letisku Ferihegy v Budapešti Boeing 737-476 s americkou registráciou N249SY, ktorý oficiálne patrí americkej Bank of Utah Trustee. Vyrobený bol v roku 1992, nesie výrobné číslo 24439 a donedávna lietal u novozélandskej spoločnosti Jetconnect vo farbách austrálskeho Qantasu ako ZK-JTR. Ešte predtým nosil značky VH-TJN a lietal u Qantasu priamo v Austrálii. Novým prevádzkovateľom tohto lietadla by sa mala stať práve slovenská spoločnosť SAM air, a to, pokiaľ všetko pôjde podľa plánu, ešte v priebehu tohto mesiaca. Boeing by mal v Budapešti prejsť C-checkom a počas našej spotterskej návštevy v piatok 5.8. sme ho videli stáť pred hangárom Aeroplex of Central Europe v atraktívnej spoločnosti B.767-200 Malévu, B.737-300 SkyEurope Airlines, B.737-200 CityLine Hungary, CRJ-200 Malév Express a ďalších lietadiel, s červenou zvislou chvostovou plochou ex Qantas.