B734 HCC HC Lev_1

Mesto Poprad, ako jeden z akcionárov Letiska Poprad - Tatry, na minulotýždňovom zasadnutí schválilo dotáciu vo výške 50 000 Eur, o ktorú požiadala spoločnosť Holidays Czech Airlines na znovuotvorenie pravidelnej linky Poprad - Londýn.

Podtatranský región by tak po takmer dvoch rokoch znovu získal cestujúcou verejnosťou najžiadanejšie letecké spojenie.

 

Prvýkrát sa z Popradu začalo lietať do Londýna v decembri 2005 lietadlami spoločnosti SkyEurope Airlines až do jej krachu v septembri 2009. Vyťaženie tejto linky dosahovalo až 93%. V decembri 2009 sa o nadviazanie pokúsila spoločnosť Danube Wings prenajatým lietadlom Boeing 737-400 od ČSA, no táto linka vydržala iba do marca 2010. Ďalší pokus má v rukách dcérska spoločnosť ČSA, Holidays Czech Airlines. Letisko Poprad - Tatry by v zimnej sezóne ponúklo okrem charterových letov už štvrtú pravidelnú linku.

Táto spoločnosť je oficiálnym dopravcom hokejového tímu HC Lev Poprad, takže na popradskom letisku sa objavuje pravidelne od začiatku sezóny KHL. Hokejistov prepravuje lietadlami Boeing 737-400 (OK-WGX a OK-WGY), práve tieto lietadlá by mali zabezpečovať aj novú pravidelnú linku. Okrem nich má spoločnosť vo flotile ešte dve lietadlá Airbus A320 (OK-HCA a OK-HCB).

Holidays Czech Airlines sa o otvorení novej pravidelnej linky oficiálne rozhodne do polovice novembra.

Z Popradu sa v súčasnosti lieta do Prahy a od 8. decembra pribudnú linky do Varšavy a Gdaňska, prevádzkované spoločnosťou EuroLOT.